Az Eötvös Loránd Tudományegyetem elindította az MI Zászlóshajó Programot, amelynek célja, hogy az ELTE 2030-ig a mesterséges intelligencia és más diszruptív technológiák tudásközpontjává váljon.
A kezdeményezés három, egymással szorosan összekapcsolódó egyetemfejlesztés záróeleme, amely illeszkedik a tavaly decemberben indult Hallgatóközpontú Digitális Készség- és Kompetenciafejlesztő Központ, valamint a január óta működő Fenntarthatósági Fejlődési Célok Egyetemi Központjának rendszerébe.
A program
- kiépíti az egyetemi MI kormányzás kereteit,
- támogatja az MI nyújtotta lehetőségek megismerését és felelős alkalmazását az oktatásban, valamint a hallgatói életben,
- erősíti az MI-hez kapcsolódó interdiszciplináris kutatásokat, tudománykommunikációt és tudástranszfert,
- előmozdítja az egyetemi működés hatékonyságát, kezeli a mesterséges intelligencia használatával összefüggő jogi, etikai és társadalmi kérdéseket,
- platformot teremt az egyetemi polgárok, a döntéshozók és minden érdekelt számára a mesterséges intelligencia felsőoktatási dimenzióival kapcsolatos kérdések, dilemmák és tapasztalatok megvitatására és a közös ötletelésre..
A program egyik első eredménye az egyetemi hallgatók MI használatát szabályozó rektori utasítás megalkotása volt, amely széleskörű érdekelti kör bevonásával készült, és hazánkban egyedülállóan támogató szemlélettel, egyetemi szinten szabályozza a kérdést.
„Bár e feladat rengeteg munkával jár, de az ELTE kivételes erőforrásai – így tudományos közösségünk, partnerhálózatunk és a hazai MI ökoszisztémában betöltött szerepünk – szilárd alapot biztosít a sikeres építkezéshez. A most induló zászlóshajó program átfogó transzformációs projektként katalizálja és koherens rendszerbe fogja az egyetemi kezdeményezéseket, teret adva az alulról jövő ötletek és bevált gyakorlatok beépítésére és kooperatív közösségi tanulásra” – emelte ki Badinszky Áron, a program megvalósításáért felelős rektori biztos.
Forrás: ELTE
Borítóképünk illusztráció, forrása: Stock Adobe

