GyártásTrend |

Forrás:

MTI

Rovat:

Gazdaság
Becsült olvasási idő: 1 perc
Tízéves termelési rekord dőlt meg tavaly az Audi győri gyárában

Tízéves termelési rekord dőlt meg tavaly az Audi győri gyárában, a 177 ezer autó kiemelkedő teljesítményt jelent - írta meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebookon.  

A győri Audi közleménye szerint az Audi Hungaria 2023-ban tízéves termelési csúcsot döntött a járműgyártásban. A győri Audinál összesen 177 775 gépjármű (beleértve az SKD-gyártást) gördült le a gyártósorról, szemben a 2022-es 171 134 darabbal.

Az Audi Hungaria 2023-ban tízéves termelési csúcsot döntött a járműgyártásban. Fotó Facebook

A külgazdasági és külügyminiszter miniszter Facebook posztjában megjegyzi, hogy az Audi fantasztikus teljesítménye mellett érdemes megnézni a Mercedes kecskeméti gyárának folyamatos bővítését és a BMW debreceni építkezését. „Mindezeknek köszönhetően Magyarország egy egészen exkluzív elitklub tagja lett: mindössze három olyan ország van a világon (Kína és Németország a másik kettő), ahol mindhárom német prémium autómárka önálló gyárral rendelkezik" - olvasható a Facebookon.