Az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség (NTPSz) csütörtöki közgyűlése Ács István ipari digitalizációs és innovációs szakembert választotta meg a szervezet elnökének - írta az MTI.
A platform a hazai ipari digitalizációs ökoszisztéma jelentősebb szereplőit tömöríti, köztük nemzetközi nagyvállalatokat, hazai kis- és közepes vállalkozásokat, az akadémiai szektor szereplőit, tudományos kutatóit.
Ács István az ipari automatizáció egyik hazai és nemzetközi zászlóshajójának számító Bosch Rexroth vállalatnál ért el jelentős szakmai eredményeket. 1990-től a vállalat tervezőmérnökeként, majd mérnök-kereskedőjeként, később divízióvezetőjeként vett részt az ipari innovációs folyamatokban. 1999-től a Bosch Rexroth ügyvezetőjeként a cég teljes magyarországi tevékenységét irányította, 2015-től pedig a hazai mellett a vállalatcsoport kiterjedt Adria-régiós működését is felügyelte, valamint a magyarországi Bosch csoport Ipar 4.0-ért felelős felsővezetőjeként dolgozott.
Ács István köszönetet mondott Monostori Lászlónak, a platform korábbi elnökének az elmúlt 10 évben végzett munkájáért, és fontosnak nevezte, hogy tiszteletbeli elnökként a továbbiakban is támogatja a szakmai közösség törekvéseit. Kiemelte: digitális rendszerváltás nélkül a magyar ipar végképp lemarad, nincs vesztegetni való ideje Magyarországnak. Szemléletváltásra van szükség, fontos, hogy a szakma, a vállalatok, a tudomány és az iparpolitika alakítói összefogjanak, és közösen egyeztetett stratégia mentén dolgozzanak.
Az Ipar 4.0 Technológiai Platform ipari digitalizációs stratégiát készít elő, és javaslatot tesz a kormánynak, írták.

