hero
GyártásTrend |

Forrás:

MTI
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új elnök az Ipar 4.0 Szövetség élén

Ács István az ipari automatizáció egyik hazai és nemzetközi zászlóshajójának számító Bosch Rexroth vállalatnál ért el jelentős szakmai eredményeket.

Az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség (NTPSz) csütörtöki közgyűlése Ács István ipari digitalizációs és innovációs szakembert választotta meg a szervezet elnökének - írta az MTI.

A platform a hazai ipari digitalizációs ökoszisztéma jelentősebb szereplőit tömöríti, köztük nemzetközi nagyvállalatokat, hazai kis- és közepes vállalkozásokat, az akadémiai szektor szereplőit, tudományos kutatóit.

Ács István az ipari automatizáció egyik hazai és nemzetközi zászlóshajójának számító Bosch Rexroth vállalatnál ért el jelentős szakmai eredményeket. 1990-től a vállalat tervezőmérnökeként, majd mérnök-kereskedőjeként, később divízióvezetőjeként vett részt az ipari innovációs folyamatokban. 1999-től a Bosch Rexroth ügyvezetőjeként a cég teljes magyarországi tevékenységét irányította, 2015-től pedig a hazai mellett a vállalatcsoport kiterjedt Adria-régiós működését is felügyelte, valamint a magyarországi Bosch csoport Ipar 4.0-ért felelős felsővezetőjeként dolgozott.

Ács István köszönetet mondott Monostori Lászlónak, a platform korábbi elnökének az elmúlt 10 évben végzett munkájáért, és fontosnak nevezte, hogy tiszteletbeli elnökként a továbbiakban is támogatja a szakmai közösség törekvéseit. Kiemelte: digitális rendszerváltás nélkül a magyar ipar végképp lemarad, nincs vesztegetni való ideje Magyarországnak. Szemléletváltásra van szükség, fontos, hogy a szakma, a vállalatok, a tudomány és az iparpolitika alakítói összefogjanak, és közösen egyeztetett stratégia mentén dolgozzanak.

Az Ipar 4.0 Technológiai Platform ipari digitalizációs stratégiát készít elő, és javaslatot tesz a kormánynak, írták.