hero
GyártásTrend |

Forrás:

GyártásTrend
Becsült olvasási idő: 2 perc
Várunk téged is az ország első cross-industry AI-mentorprogramjába

Mostantól nemcsak az Industry Hub tagjai, hanem bármely magyarországi ipari szereplő jelölheti tehetséges munkatársait a programba, hogy azok a legmodernebb digitális és vezetői kompetenciákkal vértezzék fel magukat.

Mérföldkőhöz érkezett a hazai iparfejlesztés: az Industry Hub június közepén induló mentorprogramja szemléletváltást hirdetett. A kezdeményezés, amely Magyarország első cross-industry (iparágfüggetlen) mentorálási platformjaként jött létre, korábban csak egy szűkebb kör számára volt elérhető. 

Mostantól azonban nemcsak az Industry Hub tagjai, hanem bármely magyarországi ipari szereplő jelölheti tehetséges munkatársait a programba, hogy azok a legmodernebb digitális és vezetői kompetenciákkal vértezzék fel magukat.

A június közepén induló, féléves programsorozat nem csupán elméleti fejtágítást kínál. A fókuszban az iparágfüggetlen, gyakorlati munkahelyi skillek és az AI-kompetenciák fejlesztése áll

A résztvevők olyan egymásra épülő, 3+2 alkalmas szakmai tréningeken vehetnek részt, ahol a döntéshozatal, a profilozás és a krízismenedzsment kérdéseit járják körül felkért szakértői csapatok segítségével.

A program „lelke” egy egyedülálló, fél évig tartó AI-transzformációs projektverseny. A mentoráltak két csapatban, tapasztalt iparági mentorok vezetésével dolgoznak ki egy fiktív vállalat számára digitális és automatizációs stratégiát.

A cél nem a „cool tech” hajhászása, hanem a valódi üzleti értéket teremtő AI-alkalmazások (use-case-ek) azonosítása és priorizálása. A csapatoknak olyan komplex feladatokat kell teljesíteniük, mint a mock dataset-ek létrehozása vagy legalább egy generatív AI megoldás integrálása a folyamatokba.

A jelentkezők köre rendkívül széles: a pénzügytől a HR-en át a logisztikáig és a gyártásig bármely funkcionális területről várnak szakembereket. Különösen értékes a program az AI-szkeptikus munkatársak számára, akiket AI-támogató szemléletű profikká formálnak, de a pályakezdő juniorok és a stratégiai szemléletüket fejleszteni kívánó középszintű vezetők is megtalálják benne a számításukat.

A féléves munka egy látványos záróeseménnyel végződik, ahol a csapatok az Industry Hub board tagjai előtt pitchelik AI-stratégiájukat, amelyen fél évig dolgoztak.

A szakmai színvonalat garantálja, hogy a záróesemény délelőttjén egy különleges oxfordi vitaversenyen is részt vesznek a jelöltek, melyet Dr. András Klára, az Egis Gyógyszergyár HR-vezetője vezet.

A résztvevők számára a legnagyobb előny a cross-industry networking: olyan kapcsolati tőkére és rálátásra tehetnek szert más iparágak működésére, amely a saját vállalatuknál is azonnali versenyelőnyt jelent. Ráadásul a mentoroktól kapott személyre szóló visszajelzések pedig valódi karrier-ugródeszkaként szolgálnak. 

A mentorprogram első eseményét június 17-én tartjuk kick-off + AI opportunity framing (feladatismertetés és csapatszervezés) témában az Industry Hub-al közösen a KPMG székházban.   

A jelentkezés részletei az Industry Hub honlapján olvashatók. Ez a lehetőség most minden olyan hazai iparvállalat számára nyitott, amely elkötelezett a jövő technológiái és munkatársai fejlesztése mellett!